19 czerwca 2024

Bitcoin, czy da się na nim jeszcze zarobić?

Mnóstwo osób też, które chcą, zacząć inwestować w bitcoina swoje wszystkie oszczędności jednak nie wiedzą, czy da się jeszcze na nim zarobić. Wiele osób myśli, że może tylko i wyłącznie stracić swoje wszystkie oszczędności, które posiada. Nie ma jednak co się dziwić takiego o to postrzeżenia.

Jednak wciąż waluta rośnie i maleje. Nigdy nie jest, wiadomo, czy się straci, czy też i się zyska. Jednak można parę kwestii przewidzieć. Jednak czy da się na nim jeszcze zarabiać? Przeczytaj, ów artykuł a na pewno się dowiesz, coś więcej na ten temat.

Od czego zależy takowa o to wartość bitcoina?

Znając życie i ludzi powiesz, że cena tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od popytu na dany kurs i podaży. Jest to jednak troszkę racji. Jednak na takową to dłuższą już metę popyt i takowa to podaż bierze się z takowej to wiary ludzi, w to, że ta waluta jest warta. Czyli jednak jak mówią finansiści, jaka jest takowa to wartość tej waluty. Wartość fundamentalna.

Złoto może chwilowo tak naprawdę drożeć a zaraz tanieć, ale tak naprawdę jego cena na dłuższą takową o to metę wynika też z tego, że na takowe to złoto jest potrzebny do różnych to rzeczy. Do takowych o to biżuterii, elektroniki i do powlekania takowych o to wyrobów medycznych. Dlatego, też i to zaczyna powodować, że wartość złota jest fundamentalna, a zarazem i całkiem ogromna.

Akcje na takowej to giełdzie biorą się, tez i ze swojej wartości fundamentalnej. Dla takowej to odmiany, z wiary inwestorów, że taka o to spółka kiedyś też i wypłaci ogromny zysk.

Na takiej o to samej zasadzie też i działa takie coś jak złoty czy euro. Pieniądz tak naprawdę nie generuje już takowego to dochodu, ale jednak jego takowa o to wartość fundamentalna bierze się jednak z czegoś innego. Stąd, że takowa to potrzeba ludzi na pieniądz i jego płacenia i dotrzymania takowych o to oszczędności. Im lepsza takowa o to waluta, tym więcej chcą jej trzymać. Na taki o to przykład.

Dolar, jak i frank szwajcarski są tak naprawdę bardzo dobrymi to walutami i dlatego, też, że ludzie potrzebują takowych to ich dużo. Złotówka jest w tym rankingu przez to o wiele, ale to o wiele niżej. Rozumiesz, prawda?

Jednak z takowym o to bitcoinem jest troszkę inaczej, dlatego, że jeszcze nie jest on takową o to pełnoprawną walutą. Dlatego, też dzisiejsza wartość bierze się z tego, że ludzie tylko i wyłącznie wierzą, że kiedyś i on stanie się takowym o to pieniądzem o dużej wartości.

Jeżeli tak się też i stanie, to nagle z takiego to roku na rok stanie się on tak naprawdę o wiele to bardziej wartościowy. Jak bardzo? Możemy jakoś odpowiedzieć na to pytanie.

Dolna wycena wartości

Może się jednak oczywiście też i wydarzyć, że takowa to kryptowaluta nigdy się nie stanie jak pieniądz.

  • Może na przykład też się okazać, że w końcu takie o to rządy chroniąc, swój takowy o to monopol, zdecydują, się na ich zdelegalizowane.
  • Już teraz i kopanie samego to takowego Bitcoina zużywa codziennie wiele to energii.

Jeżeli też i takowy o to bitcoin zostanie jednak zdelegalizowany, nie może jednak być to pełnoprawnym pieniądze, dlatego też, że w takim o to przypadku przeciwieństwo do takowego o to złota, nie ma żadnej innej funkcji użytkowej. Wówczas to jego wartość fundamentalną może osiągnąć równe zero.

Więcej artykułów o inwestycjach znajdziesz w serwisie https://www.bezpodatku.pl.